Dituel Sp. z o.o.

 Usługi

Business Intelligence

Business Intelligence (BI)

to zbiór koncepcji, metod i procesów służących do optymalizacji decyzji biznesowych. Wykorzystując dane zawarte w zasobach informacyjnych przedsiębiorstwa oraz doświadczenie i wiedzę uczestników biznesu, systemy BI pomagają zrozumieć jego dynamikę. Oferując narzędzia do eksploracji danych, umożliwiają odkrywanie możliwości, identyfikowanie tendencji i intuicyjne wykrywanie zdarzeń istotnych dla biznesu. BI to również zbieranie i zarządzanie danymi oraz analizowanie i dystrybuowanie informacji.

 

Na systemy Business Intelligence

- składa się wiele narzędzi analitycznych. Narzędzia te dokonują przede wszystkim różnorakiej analizy danych. Dane zgromadzone są u podstawy piramidy, w sercu systemu - Hurtowni Danych (tzw. Data Warehousing). Aplikacje Business Intelligence można podzielić ze względu na dwa wymiary: częstotliwość korzystania i ilość użytkowników oraz złożoność i potencjał, jaki niosą za sobą dla biznesu. Tak więc, patrząc na rysunek, można wywnioskować, iż im wyżej jesteśmy w hierarchii aplikacji, tym bardziej skomplikowane analizy są przeprowadzane, które w rezultacie dają potencjalnie lepsze wyniki (np. przy użyciu Data Mining). Jeśli zejdziemy niżej w danej hierarchii, to znajdziemy narzędzia używane częściej i przez większą liczbę użytkowników (np. Systemy Raportująco-Pytające).

 

Specjalizujemy się w tworzeniu systemów na poszczególnych poziomach przedstawionej hierarchii. Nasza firma może Państwu pomóc w stworzeniu następujących rozwiązań biznesowych:

  • Hurtownie danych w oparciu o relacyjne bazy danych
  • Hurtownie danych w oparciu o bazy wielowymiarowe
  • Systemy transakcyjne (OLTP) oraz raportujące
  • Systemy analityczne klasy OLAP
  • Systemy predykcyjne klasy Data Mining

Powyższe rozwiązania wykonujemy na bazie narzędzi renomowanych firm.

 

 

 Pozostałe usługi

Elektrim S.A.
PAK-VOLT S.A.
PoSzkole.pl
FrazPC.pl Sp. z o.o.
Roswell Sp z o.o.
X-Trade Brokers SA
Urząd Miasta Dęblin
Hydroplast
mMedia
Krajowe Biuro  Wyborcze
Ministerstwo Środowiska
Netshare Sp. z o.o.
PlusBank
Berlin Chemie Menarini
Eltronic
Ingenico Polska Sp. z o.o.
IMS
Kancelaria Senatu RP
Prezydent
Redefine Sp. z o.o.